Karrier Portál

Szenior kockázatkezelő

Az NN Biztosító kockázatkezelési csapatban nyílt lehetőség, hogy egy tapasztalt és ambiciózus új munkatárs csatlakozzon hozzánk! Új Kockázatkezelő kollégánkként becsatlakozhatnál csapatunk működésébe, ahol az integrált kockázatelemzési rendszer folyamataiban való aktív részvétel mellett, a rendszereink és alkalmazott módszereink minél magasabb szintű elsajátítása, továbbá a feladatok önálló, szakértői szintű elvégzése lenne a fő fókuszban.

Feladatok

  • Proaktív részvétel a kockázatkezelési rendszer működtetésében , a rendszer fejlesztésére javaslattétel
  • Részvétel a Szolvencia II megfelelőséget biztosító folyamatokban, a Szolvencia II-höz kapcsolódó számítások készítésében
  • Saját kockázat és szavatoló tőke értékelés jelentés elkészítésének proaktív támogatása (pl. stressz teszek, szcenárió elemzések készítése)
  • Részvétel a stratégiai tervezés kockázatkezelési terület általi támogatásában
  • Key Information Document (KID) előállításhoz szükséges, kockázatkezelési területhez tartozó számítások elvégzése, a vonatkozó szabályozás változásaink nyomon követése
  • Egyéb, kvantitatív kockázatelemzéssel kapcsolatos számítások, elemzések elvégzése
  • Management döntési anyagok készítése, azok támogatása kockázatkezelést érintő témákban
  • Kockázati bizottságok (Asset-liability committee, Product Risk Committee, Model Committee) számára döntéstámogató anyagok és elemzések készítése
  • A kockázatkezelésre vonatkozó belső (CAS) és külső (MNB) auditok szakértői támogatása

  • Nagyszabású szakmai kihívások állnak majd előtted a kvantitatív kockázatelemzés területén
  • Nemzetközileg elismert pénzintézetben folytathatod a karriered
  • Széleskörű rálátást nyerhetsz az üzletre és tudod, hogy mi történik a cégnél
  • Rugalmasan beosztható munkaidő
  • A nyitott és vidám csapat
  • Hogy részt vehetsz egy piacvezető digitális életbiztosítót építésében

  • Gazdaságtudományi / pénzügyi matematikai / matematikai területen szerzett felsőfokú (mester) végzettség
  • Legalább 5 év tapasztalat aktuáriusi vagy kockázatkezelői területen
  • Magabiztos angol nyelvtudás írásban és szóban egyaránt
  • Professzionális Excel ismeret
  • Biztosítási / Életbiztosítási ismeretek
  • Pontosság, precizitás

Előnyt jelent

  • CF modellező software (pl. AFM), VBA, SQL ismeret

  • Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed, kérjük, hogy regisztrálj és jelentkezz az álláshirdetésre Karrier Portálunkon keresztül. Pályázatod bizalmasan kezeljük!

Állás adatai

Állás azonosító: 2441
Pozíció megnevezés: Szenior kockázatkezelő
Munkavégzés helye: Budapest
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű munkaszerződés
Napi munkaidő: 8