Karrier Portál

Junior Aktuárius

Budapest

Feladatok

  • Az NN RAS (Risk and Actuarial Srvices) az NN Csoport Kiválósági Központja, amely a csúcsminőségre és a hatékony megoldásokra összpontosít. A tanácsadás, a kvantitatív modellfejlesztés, az automatizálás és az innováció belső központjaként szolgálunk. Támogatjuk az NN hágai központjának (Hollandia) számos osztályát és az NN leányvállalatait Európa szerte.
  • Most csapatunkat egy Junior Aktuáriussal szeretnénk bővíteni.

  • Egyetemi végzettség: matematika, pénzügyi matematika, aktuárius szakirány, vagy egyéb releváns terület
  • Jó probléma-megoldó készség, megoldás-orientált hozzáállás
  • Precíz, alapos, önálló személyiség, analitikus gondolkodásmód
  • Magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban (legalább középszinten)
  • Proaktív csapatjátékos hatékony priorizálási képességgel
  • Releváns területen szerzett munkatapasztalat előnyt jelent
  • Python és/vagy R ismerete előnyt jelent
  • Pályakezdők és gyakornokok jelentkezését is várjuk

  • Fontos számodra, hogy jelentőségteljes munkát végezz és érdekel a pénzügyi termékek sztochasztikus értékelése? Analitikus gondolkodásod van, precíz vagy és alapos? Alig várod, hogy a gyakorlatban is kamatoztathasd az egyetemen tanultakat? Akkor az NN Life projektcsapatunkban a helyed!
  • Sztochasztikus kamatláb-, részvényár- és deviza árfolyammodellek kalibrálása aktuális pénzügyi piaci adatok (kockázatmentes hozamok, részvényopció és swaption árak, stb.) alapján
  • Kockázatsemleges és „real-world” gazdasági szcenáriók generálása belső és szabályozói követelmények kielégítésére. Főbb felhasználási területek: árazás, piac-konzisztens értékelés Szolvencia II és IFRS alapon, saját tőke mozgáselemzés, replikáló portfolió illesztése belső modell szerinti szavatolótőke-szükséglet követelmény számításhoz
  • Speciális gazdasági szcenáriók generálása kockázatelemzéshez, érzékenységvizsgálathoz (például ORSA)
  • A kalibrált modellek és generált szcenáriók minőségének tesztelése (illeszkedésvizsgálat, martingál teszt, piackonzisztencia tesztelése)
  • Belső segédeszközök (Excel, Python) karbantartása, fejlesztése és tesztelése
  • A szcenáriógenerálás és szavatolótőke-szükséglet számítása során alkalmazott matematikai modellek központi implementációjának tesztelése, optimális teszt stratégia tervezése
  • Együttműködés a központi szoftverek fejlesztőivel. Cél a felhasználói élmény javítása és minőségi diagnosztikai eszközök (loggolás, automatikus tesztek, részeredmények megjelenítése, stb.) implementációja, továbbfejlesztése

  • Az NN RAS nem munkát kínál, hanem egy olyan környezetet, amely innovációs ötletek lehetőségét adja egy hatalmas biztosító társaságnál, amelynek kimeríthetetlen területei vannak a fejlődéshez
  • Kihívást jelentő projektek egy izgalmas multinacionális, mégis megszokott munkakörnyezetben
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Lehetőség otthoni munkavégzésre, Covid után egyaránt
  • Rengeteg lehetőség önmagad fejlesztésére: a készségek és a személyes fejlődés kiemelt prioritás az NN RAS-nál
  • A munkavállalók elégedettségére törekszünk, rengeteg fejlesztési lehetőséggel, az egészséges munka és magánélet egyensúlyára és a modern munkakörülményekre összpontosítva

  • Amennyiben felkeltette az érdeklődésedet a pozíciónk, kérlek regisztrálj önéletrajzoddal a Karrier Portálunkon.

Állás adatai

Állás azonosító: 2562
Pozíció megnevezés: Junior Aktuárius
Munkavégzés helye: Budapest
Munkaszerződés típusa: Határozatlan

Ha a Karrier Portál használatával kapcsolatban problémád, kérdésed merül fel, akkor kérjük, keress minket az alábbi elérhetőségeken: