Karrier Portál

Junior Aktuárius

Budapest

Feladatok

  • Az NN RAS (Risk and Actuarial Services) egy nemzetközi szakértői csapat, akik magas színvonalú tanácsadói munkájukkal támogatják az NN Group különböző kvantitatív egységeit Európa szerte.
  • A hágai központ és a leányvállalatok megnövekedett üzleti igényeinek köszönhetően az NN RAS csapat folyamatos, dinamikus növekedésben van. Jelenleg aktuáriusok, matematikusok, data scientist-ek, fizikusok és szoftverfejlesztők alkotják a több mint 40 főből álló, multinacionális NN RAS csapatot.
  • Kiemelt figyelmet fordítunk munkatársaink elégedettségére, amihez felelősségteljes feladatokkal, számos szakmai fejlődési lehetőséggel, modern és ergonomikus munkakörülményekkel, illetve a munka és a magánélet kiegyensúlyozott összhangjával járulunk hozzá.
  • Az NN RAS 5 szakmai területen nyújt támogatást belső tanácsadás jelleggel az üzleti egységek számára: Economic Scenario Generation (ESG), Quantitative Development, Modelling & Scripting, Cashflow Modelling, Model Validation.
  • Ezen kívül különböző projekt-csapatokban dolgoznak aktuális biztosítással kapcsolatos témákban, hogy aktívan hozzájáruljanak az NN élen járásához. Ilyen az IFRS17 szakértői csapat is.
  • Az NN RAS most lehetőséget ad a csatlakozásra - az 𝗘𝗰𝗼𝗻𝗼𝗺𝗶𝗰 𝗦𝗰𝗲𝗻𝗮𝗿𝗶𝗼 𝗚𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮𝘁𝗶𝗼𝗻 csapat pályakezdő/junior aktuáriusok jelentkezését várja.

  • Fontos számodra, hogy jelentőségteljes munkát végezz és érdekel a pénzügyi termékek sztochasztikus értékelése? Analitikus gondolkodásod van, precíz vagy és alapos? Alig várod, hogy a gyakorlatban is kamatoztathasd az egyetemen tanultakat? Az ESG csapatunkban a helyed!
  • Sztochasztikus kamatláb-, részvényár- és deviza árfolyammodellek kalibrálása aktuális pénzügyi piaci adatok (kockázatmentes hozamok, részvényopció és swaption árak, stb.) alapján
  • Kockázatsemleges és „real-world” gazdasági szcenáriók generálása belső és szabályozói követelmények kielégítésére. Főbb felhasználási területek: árazás, piac-konzisztens értékelés Szolvencia II és IFRS alapon, saját tőke mozgáselemzés, replikáló portfolió illesztése belső modell szerinti szavatolótőke-szükséglet követelmény számításhoz
  • Speciális gazdasági szcenáriók generálása kockázatelemzéshez, érzékenységvizsgálathoz (például ORSA)
  • A kalibrált modellek és generált szcenáriók minőségének tesztelése (illeszkedésvizsgálat, martingál teszt, piackonzisztencia tesztelése)
  • Belső segédeszközök (Excel, Python) karbantartása, fejlesztése és tesztelése
  • A szcenáriógenerálás és szavatolótőke-szükséglet számítása során alkalmazott matematikai modellek központi implementációjának tesztelése, optimális teszt stratégia tervezése
  • Együttműködés a központi szoftverek fejlesztőivel. Cél a felhasználói élmény javítása és minőségi diagnosztikai eszközök (loggolás, automatikus tesztek, részeredmények megjelenítése, stb.) implementációja, továbbfejlesztése

  • Egyetemi végzettség: ökonometria, pénzügyi matematika, aktuárius szakirány, vagy egyéb releváns terület
  • Jó probléma-megoldó készség, megoldás-orientált hozzáállás
  • Precíz, alapos, önálló személyiség, analitikus gondolkodásmód
  • Magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban (legalább középszinten)
  • Proaktív csapatjátékos hatékony priorizálási képességgel
  • Releváns területen szerzett munkatapasztalat előnyt jelent
  • Python, VBA és/vagy R ismerete előnyt jelent

  • Kihívást jelentő feladataid lesznek egy lenyűgöző multinacionális, mégis családias közegben
  • Számtalan fejlődési lehetőség áll rendelkezésedre - tréningek, tudásmegosztás, webinarok, stb.
  • Része lehetsz egy elismert, nemzetközi szakértői csapatnak
  • Modern, jól felszerelt és ergonomikus közegben dolgozhatsz
  • Lehetőséged lesz nemzetközi előre lépésre
  • Részt vehetsz szuper közösség-építő programjainkon: karácsonyi vacsora, csapatépítő programok, társasjátékozás, kvíz-est, stb.

  • Amennyiben felkeltette az érdeklődésedet a pozíciónk, kérlek regisztrálj önéletrajzoddal a Karrier Portálunkon, vagy küldd az önéletrajzodat a balogh.edina@nn.hu e-mail címre!

Állás adatai

Állás azonosító: 2562
Pozíció megnevezés: Junior Aktuárius
Munkavégzés helye: Budapest
Munkaszerződés típusa: Határozatlan