Karrier Portál

Adószakértő

Az NN Biztosító, a biztosítási piac egyik kiemelkedő szereplője, Adószakértő munkatársat keres csapatába! Ebben a pozícióban a biztosítóval mint vállalat és az életbiztosítási termékekkel kapcsolatos adószakértői feladatokkal fogsz foglalkozni, szoros együttműködésben más szakértőkkel és társterületekkel.

Feladatok

  • Az Adóhatóság részére történő adóbevallási és adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése, ellenőrzése;
  • Adóhatósági ellenőrzés esetén kapcsolattartás, a szükséges dokumentumok előkészítése, aktív részvétel az ellenőrzés lebonyolításában;
  • Transzfer ár kötelezettség teljesítése külső szakértő igénybevételével, a dokumentáció előkészítésének felügyelete és koordinálása;
  • Anyavállalat részére teljesítendő adózási riportok elkészítése, kapcsolattartás a központi adócsoporttal;
  • Adóoptimalizáló lehetőségek felismerése, javaslatok készítése;
  • Jogszabályi változások nyomon követése és az ezzel kapcsolatos folyamatok aktualizálása;
  • Bejövő és kimenő számlák jogszabályi kötelezettségeinek ellenőrzése adózási szempontból;
  • Termékekkel kapcsolatos adótanácsadás, ügyféltájékoztatók készítése és aktualizálása;
  • Pénzügyi osztály munkájának támogatása, banki utalások ellenőrzése és engedélyezése.

  • Felsőfokú pénzügyi-számviteli és/vagy adótanácsadói/adószakértői végzettség;
  • Legalább 5 év adózás területén szerzett releváns tapasztalat;
  • MS Excel magas szintű ismerete;
  • Középfokú angol nyelvtudás;
  • Kiváló kommunikációs készség;
  • Megoldásorientált, nyitott szemléletmód, proaktív hozzáállás;
  • Önálló, precíz munkavégzés;
  • Csapatmunkára való nyitottság.

Ami neked számít

  • Folyamatos tanulási és fejlődési lehetőség;
  • Pozitív munkakörnyezet, összetartó csapat;
  • Multinacionális, modern környezet;
  • Rugalmas munkaidő;
  • Home Office lehetőség;
  • Céges laptop;
  • Próbaidőt követően alapbéren felül: Cafeteria, egészségbiztosítás, NN-es csoportos élet- és balesetbiztosítás;
  • Éves teljesítményalapú bónusz.

Előnyt jelent

  • Mérlegképes könyvelői képesítés;
  • Biztosítónál szerzett tapasztalat.

  • Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed, kérjük, hogy regisztrálj és jelentkezz az álláshirdetésre Karrier Portálunkon keresztül. Pályázatod bizalmasan kezeljük. Kiválasztási folyamatunk a járványhelyzetre való tekintettel 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 zajlik.

Állás adatai

Állás azonosító: 2747
Pozíció megnevezés: Adószakértő
Munkavégzés helye: Budapest
Munkaszerződés típusa: Határozatlan

Ha a Karrier Portál használatával kapcsolatban problémád, kérdésed merül fel, akkor kérjük, keress minket az alábbi elérhetőségeken: